Avanevad kiivrid (flip up)

Avatavad (flip-up, modulaarsed) mootorrattakiivrid on populaarne valik sõitjate seas, kes soovivad nii avatud kui ka kogu nägu katva kiivri mitmekülgsust. Nendel kiivritel on lõuaosa, mida saab hõlpsasti ühe käega avada, võimaldades sõitjal kiivri esiosa üles tõsta, nii saab ennast jahutada soojas kliimas ja teistega lihtsamalt suhelda. Seejärel saab lõuaosa kindlalt tagasi oma kohale lukustada, et kaitsta sõites kogu nägu.

Avatavad kiivrid sobivad ideaalselt sõitjatele, kes soovivad teel olles kiiresti ja lihtsalt lülituda avatud ja kogu nägu katva kiivri vahel. Need pakuvad täiendavat mugavust, ning elegantset ja kaasaegset välimust.

Lisaks funktsionaalsele disainile on ülespööratavad mootorrattakiivrid varustatud ka kõigi kogu nägu katva turvaelementidega, sealhulgas tugevdatud lõuosa, aerodünaamiline kest ja polsterdatud sisemus täiendava mugavuse ja kaitse tagamiseks. Enamus avatavaid kiivreid ühilduvad suurepäraselt ka populaarsemate kommunikaatoritega. Samuti omavad nad tavaliselt sisse ehitatud päikeseprille mida saab vajadusel kiivri korpusse sisse ära peita ja siis ühe käega tagasi alla lasta. 

Avatavat kiivrit valides tuleb arvestada mitme teguriga, põhilised nendest on:

  • Ohutusstandardid: otsige kiivrit, mis vastab või ületab tööstusharu ohutusstandardeid, nagu DOT (transpordiministeerium) või ECE (Euroopa Majanduskomisjoni) sertifikaadid. See annab kindluse, et kiivrit on rangelt testitud ja see vastab kehtestatud ohutusstandarditele.
  • Ehitus: Otsige tugeva väliskestaga kiivrit, mis on valmistatud sellistest materjalidest nagu klaaskiud või süsinikkiud, mis kaitseb löögi korral. Sisemine vahtvooder peaks olema mitmetihedusega, sest see aitab põrutusi neelata ja kaitseb teie pead kokkupõrke korral.
  • Ventilatsioon: otsige hea ventilatsiooniga kiivrit, sest see aitab teil kuuma ilmaga sõites jahedana ja mugavalt püsida. Avatavatel kiivritel on sageli avatav ja sulgetav lõuaosa õhutusava, samuti kiivri üla- ja tagaküljel olevad tuulutusavad.
  • Nähtavus: arvestage nii kiivri pakutava nähtavusega kui ka päikesesirmi asendiga, mis peaks olema hõlpsasti käsitsetav ja pakkuma piisavat kaitset päikese eest.
  • Mugavus: otsige kiivrit, mis istub hästi ja mida on mugav kanda. Hea sobivus on ülioluline maksimaalse kaitse ja mugavuse tagamiseks. Proovige mõnda erinevat mudelit ja kaubamärki, et leida endale sobiv.
  • Mürasummutus: mõned avatavad kiivrid võivad suurel kiirusel sõites olla mürarikkad, seega kaaluge heade mürasummutavate omadustega kiivri otsimist. Sellised funktsioonid nagu aerodünaamilised kestad ja lõuakaitsed võivad aidata vähendada tuulemüra ja muuta teie sõidu mugavamaks.
  • Hind: avatavate kiivrite hind võib ulatuda suhteliselt taskukohastest kuni väga kalliteni, kusjuures hinnad peegeldavad sageli funktsioonide ja tehnoloogia taset. Valiku tegemisel kaaluge oma eelarvet ja funktsioone, mis on teie jaoks kõige olulisemad.

 

Varuosa otsing
  • Varuosa otsing
  • Näete ainult oma rattale sobivaid tooted! Kõikide toodete nägemiseks klikige "Tühista" nupul.

Me ei leia Teie valikule vastavaid tooteid.
Tähelepanu! Kui olete varuosa otsingus valinud mudeli, siis klikige 'TÜHISTA' nuppu kõikide toodete nägemiseks